Приветствую Вас Гость | RSS

Дмитрий АНАНЬЕВ

Четверг, 25.04.2024, 06:55
Главная » Файлы » Мои файлы

УРОК 21. ВЕЛИКІ ЄВРОПЕЙСЬКІ СТИЛІ. АНТИЧНІСТЬ.
15.05.2014, 15:25

УРОК 21. ВЕЛИКІ ЄВРОПЕЙСЬКІ СТИЛІ. АНТИЧНІСТЬ.

 

1. Архітектура: натхненний подих епох

Відеопрезентація присвячена архітектурі як виду мистецтва, який, на відміну від багатьох інших видів мистецтва, виконує в житті людини не тільки естетичну, але й практичну функцію. Для презентації підібрані цікаві відеосюжети про давню, сучасну та архітектуру майбутнього, про принципи містобудування та садово-паркове мистецтво, про те, як може виглядати місто майбутнього.


 

 


 

2. Скульптура: висічені з каменю та металу

Скульптура — вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму й виконуються з твердих чи пластичних матеріалів.  Відеопрезентація дає можливість подивитись на процес створення скульптури, а також познайомитись з різними видами скульптури, матеріалами, з яких вона твориться, дізнатись більше про видатних скульпторів.

  

 


 

3. Графіка: джерело і душа всіх видів живопису

Презентація знайомить з основними видами графіки,  детально знайомить з технологією виготовлення різних видів графічних зображень, демонструє можливості комп’ютерної графіки.

  

 


 

4. Жанрова палітра музичного мистецтва

Презентація, присвячена світу музичного мистецтва, пропонує  прослухати композиції у жанрах інструментальної, вокальної, хорової  музики, подивитись кліпи відомих музикантів сучасності.

   
 

 

 

5. Магія танцю

Хореографія – це  видовищне мистецтво, в якому визначальну роль відіграє не лише часова, але й просторова композиція танцю, зовнішній вигляд виконавців. У презентації розглядаються історичні джерела танцю, а види та жанри хореографії ілюструються чудовим відеоматеріалом – танцювальними виступами найкращих виконавців.

   
 

 


 

6. Екранні мистецтва

Кіно – синтетичне мистецтво, яке поєднує елементи літератури, театру, живопису, музики, хореографії. В презентації даються визначення основних видів кінематографа: художнього, документального, науково-популярного, анімаційного та подається відеоматеріал до них.

   
 


 

7. Великі європейські стилі: від античності до Середньовіччя

Презентація «Великі європейські стилі», яка розрахована на три години і складається з трьох частин, дає повне уявлення про етапи розвитку європейської культури.

У першому розділі розглядаються стилі, що виникли в часовий відрізок від античності до Середньовіччя. Відеоматеріал презентує найвідоміші архітектурні та скульптурні пам’ятники цього періоду.

   

 


 

8. Великі Європейські стилі: від Відродження до імпресіонізму

Друга частина відеомистецької презентації присвячена стильових течіям, що виникли в період від ХV ст. до кінця ХІХ ст. та включають в себе стилі Ренесансу, бароко, класицизму, романтизму, реалізму та імпресіонізму. Цікавий відеоматеріал розповідає про найкращі мистецькі твори цих часів та їх авторів.

   
 

 

  1.  

 

9. Великі європейські стилі: від модернізму до постмодернізму

Третя частина присвячена мистецьким течіям ХХ та початку ХХІ ст. Саме в цей період виникає небувала кількість мистецьких напрямів, що розвивались паралельно, взаємодіяли один з одним та мали свої характерні неповторні риси. Кожний з напрямів (модернізм,  фовізм, кубізм, сюрреалізм, абстракціонізм, постмодернізм) представлений в презентації цікавим ілюстративним та відеоматеріалом.

   
 

 

  1.  

 

10. Провідні музеї світу

В презентації розглядаються музеї як заклади, що здійснюють збирання, зберігання, експонування історичних документів, пам'яток духовної та матеріальної культури, творів мистецтва, колекцій. Як приклад представлений відеоматеріал про колекцію найвидатнішого музею світу – Лувра.


 

 


  1.  

 Тематична структура курсу для 10 класу 


  1. Образотворче мистецтво України від найдавніших часів до кінця XVI ст. 
  2. Музична культура України стародавньої доби та Київської держави
  3. Епоха українського бароко. Архітектура
  4. Музична культура України XVII-XVIII ст.
  5. Українське образотворче мистецтво ХІХ ст.
  6. Українська драматургія ХІХ ст. Театр корифеїв

 

1. Образотворче мистецтво України від найдавніших часів до кінця      XVI ст. 

У презентації, що присвячена розвитку образотворчого мистецтва на теренах Україні від часів первісної доби, розглядаються як найдавніші пам'ятки мистецтва доісторичної людини, так і художні традиції Київської  Русі, які  розвинулися й збагатилися здобутками європейської ренесансної культури. 

 

 

 

 


  1.  

  2. Музична культура України стародавньої доби та Київської держави

 Давня музика – найзагадковіша сторінка в літопису історії будь-якої національної культури, адже музика  наших  пращурів не збереглася і «розповісти» про неї можуть лише археологічні знахідки первісних  музичних інструментів або їхні зображення на різних предметах. У презентації, що супроводжується цікавими відео- та аудіоматеріалами, висвітлені музичні традиції давніх слов’ян, скіфів, мешканців грецьких  міст-колоній  Північного Причорномор’я, а також багата музична  культура  Київської  Держави.   

 

 


  1.  

3.    Епоха українського бароко. Архітектура

    Стиль бароко склав цілу епоху в історії мистецтв та відбився  в усіх сферах художньої діяльності – живописі та графіці, скульптурі, літературі та музиці, але насамперед в архітектурі. Прикметні риси європейського бароко в українській культурі набули яскравої своєрідності, тому дослідники українських барокових споруд користуються спеціальним терміном для позначення цього явища – українське, або козацьке, бароко. Розгляду художніх особливостей українського бароко присвячена пропонована відеопрезентація. 

 

 

 


  1.  

4.    Музична культура України XVII-XVIII ст.

Презентація присвячена українській музичній культурі XVII–XVIII ст. – періоду, коли в умовах національно-визвольної боротьби українського народу яскраво розквітла народна музична творчість, розвинулася професійна музика, що активно збагачувалася традиціями попередніх епох, та з’явилися нові музичні жанри – вокальні та інструментальні. 

 

 

 


  1.  

5.    Українське образотворче мистецтво ХІХ ст.

У презентації розглянуті та проілюстровані цікавим відеоматеріалом найзначніші досягнення українського живопису ХІХ ст., представлені творчістю таких митців, як  І.Сошенко, А.Мокрицький, М.Сажин,  В. Штернберг, а також картинами майстрів, у художньому спадку яких знайшла втілення українська тематика – І.Рєпіна, В.Тропініна, І.Айвазовського, М. Ге,  І. Крамського, А.Куїнджі. Окремо розглянутий живопис Т.Г. Шевченка, що став новим етапом у розвитку українського образотворчого мистецтва.  

 


  1.  

Презентація пропонує цікавий та корисний матеріал про засновників Театру корифеїв, що знаменував собою розквіт українського професійного театру – Марка Кропивницького, Михайла Старицького, братів Тобілевичів та Марію Заньковецьку. Завдяки їхній діяльності друга половина XIX ст. увійшла в історію української культури як “золоте століття” театру.

 

 

 


  1.  

  Тематична структура курсу для 11 класу

 

  1. Скульптура — гімн людині
  2. Титани італійського Відродження
  3. Іспанія: на перехресті Сходу і Заходу
  4. Архітектура Близького та Далекого Сходу
  5. Образотворче та декоративне мистецтво Сходу
  6. Японія: шляхом гармонії та краси
  7. Африка: екзотика Чорного континенту
  8. Символізм і модерн у російському живописі. Михайло Врубель. 
  9. Недосяжний космос російського балету
  10. Музичний зорепад французької естради
  11. Повернуті із забуття: шедеври францзького кино

 

Категория: Мои файлы | Добавил: Dimka
Просмотров: 2892 | Загрузок: 0 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: